416-944-3297

Распоред богослужења

Св. Литургија недељом у 10 часова и суботом на Енглеском језику у 9:00 часова. Свим осталим данима и Празницима, као уобичајено Литургија почиње у 9:00.

Распоред Богослужења за новембар

Субота, 6. новембар – Задушнице јесење (Митровске)
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 7. новембар – седмица двадесета по Духовима
Света Литургија – 9:00 ч.

Понедељак, 8. новембар – Свети великомученик Димитрије
СЛАВА Митровдан, Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 13. новембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 14. новембар – седмица двадесет прва по Духовима
СЛАВА Козма и Дамјан, Света Литургија – 9:00 ч.

Уторак, 16. Новембар – Ђурђиц
СЛАВА – Ђурђиц, Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 20. новембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 21. новембар – седмица двадесет друга по Духовима
СЛАВА Аранђеловдан, Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 27. новембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 28. новембар – седмица двадесет трећа по Духовима
ПОЧЕТАК ПОСТА (риба) Света Литургија – 9:00 ч.

Листа Слава:
1. новембар – свети Прохор Пчињски
5. новембар – свети апостол Јаков, први епископ Јерусалимски
8. новембар – свети Димитрије (Митровдан)
10. новембар – свети Арсеније Сремац
11. новембар – свети Аврамије Затворник (Амравијевдан)
14. новембар – свети Козма и Дамјан (Свети Врачеви)
16. новембар – пренос моштију светог Георгија и обновљење његовог храма (Ђурђиц)
21. новембар – сабор светог архангела Михаила и осталих бестелесних сила (Аранђеловдан)
24. новембар – свети Мрата (Мратиндан) (=свети Мартин Турски)
25. новембар – свети Јован Милостиви
26. новембар – свети Јован Златоусти
29. новембар – свети апостол Филип
29. новембар – свети апостол Матеј

Распоред Богослужења за децембар

Субота, 4. децембар – Ваведење Пресвете Богородице у храм
СЛАВА Ваведење, Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 5. децембар – седмица двадесет четврта по Духовима
Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 11. децембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 12. децембар – седмица двадесет пета по Духовима
Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 18. децембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 19. децембар – седмица двадесет шеста по Духовима
ДЕТИЊЦИ + СЛАВА Никољдан, Света Литургија – 9:00 ч.

Субота, 25. децембар
Света Литургија – 9:00 ч.

Недеља, 26. децембар – седмица двадесет седма по Духовима Светих Праотаца
МАТЕРИЦЕ, Света Литургија – 9:00 ч.

Листа Слава:
4. децембар – Ваведење Пресвете Богородице у храм
7. децембар – света великомученица Екатерина
8. децембар – свети свештеномученик Климент
9. децембар – свети Али(м)пије Столпник (Али(м)пијевдан)
13. децембар – свети апостол Андреј Првозвани (Андрејевдан)
17. децембар – света мученица Варвара
18. децембар – свети Сава Освећени
19. децембар – свети Никола Мирликијски Чудотворац (Никољдан)
25. децембар – свети Спиридон Чудотворац

Schedule for worship services for november 2021.

Saturday, November 6th – All Souls’ Day
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, November 7th – 20th week after Pentecost
Holy Liturgy – 9:00

Monday, November 8th – Saint Demetrius the Great Martyr
Holy Liturgy SLAVA – 9:00

Saturday, November 13th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, November 14th – 21st week after Pentecost
Holy Liturgy SLAVA Saint Cosmas and Damian – 9:00

Tuesday, November 16th – Transfer of relics of Saint George
Holy Liturgy SLAVA Saint George – 9:00

Saturday, November 20th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, November 21st – 22nd week after Pentecost
Holy Liturgy SLAVA Saint Archangel Michael – 9:00

Saturday, November 27th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, November 28th – 23rd week after Pentecost
Holy Liturgy FASTING STARTS (fish) – 9:00

 LIST OF SLAVAS:
1. November – Saint Prohor of Pchinya
5. November – Saint Jacob the Apostle, first Bishop of Jerusalem
8. November – Saint Demetrius (Demetrios)
10. November – Saint Arsenius the Syrmian
11. November – Saint Abramios the Recluse
14. November – Saint Cosmas and Damian
16. November – Transfer of relics of Saint George and the restoration of his temple
21. November – The council of Archangel Michael and other incorporeal bodies
24. November – Saint Martin of Tours
25. November – Saint John the Merciful (Saint John the Almsgiver, John the Almoner, John V of Alexandria, John Eleymon & Johannes Eleemon)
26. November – Saint John Chrysostom
29. November – Saint Philip the Apostle
29. November – Saint Matthew the Apostle

Schedule for worship services for december 2021.

Saturday, December 4th – The Entry of the Most Holy Theotokos
Holy Liturgy SLAVA The Entry into the Temple – 9:00

Sunday, December 5th – 24th week after Pentecost
Holy Liturgy – 9:00

Saturday, December 11th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, December 12th – 25th week after Pentecost
Holy Liturgy – 9:00

Saturday, December 18th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, December 19th – 26th week after Pentecost
Holy Liturgy CHILDREN`S DAY + SLAVA Saint Nicholas – 9:00

Saturday, December 25th
Holy Liturgy – 9:00

Sunday, December 26th – 27th week after Pentecost of the Holy Forefathers
Holy Liturgy MOTHER`S DAY – 9:00

 LIST OF SLAVAS:
4. December – The Entry of the Most Holy Theotokos into the Temple
7. December – Saint Catherine of Alexandria the Great Martyr
8. December – Saint Clement the Hieromartyr, Bishop of Ancyra
9. December – Saint Alypius the Stylite
13. December – Saint Andrew the Apostle, the First-Called
17. December – Saint Barbara the Great Martyr
18. December – Saint Sabbas the Sanctified
19. December – Saint Nicholas of Myra the Wonderworker
25. December – Saint Spyridon the Wonderworker

X